Festival cinema sobre la discapacitat

Estàs açí: Home / Festival cinema sobre la discapacitat

CICLE DE CONFERÈNCIES

DIVENDRES, 7 AUDITORI MUNICIPAL (AMIC)

10:00 h a 12:00 h- Dra. María Beltrán Beltrán, Psiquiatra USMIA y
Lorena Blasco Carlos, Psicòloga USMIA
Professionals de l’USMIA (Unitat de Salut Mental de la Infància i
l’Adolescència). Centre de Salut de Sueca. Departament de Salut de la
Ribera
PONÈNCIA: “PROCESO DE ATENCIÓN ASISTENCIAL INTEGRADO
DE LAS PERSONAS CON TEA, EL ROL DE LA USMIA”.


12:00 h a 14:00 hVictòria Garcia Ferrer, Pedagoga.
Facilitadora acredita Triple P.
PONÈNCIA: “EDUCAR EN POSITIVO PARA EVITAR Y CORREGIR
LAS CONDUCTAS CONFLICTIVAS. PROGRAMA DE
PARENTALIDAD POSITIVA PARA NIÑOS CON NECESIDADES.
TRIPLE-P”.


16:00 h a 18:00 hAna Giner Vallet, Terapeuta Ocupacional.
Associació ANEC. Col·labora
Sara Carbonell, mestressa i Directora
del CEP Lluis Vives.
PONÈNCIA: “CANVIS SORGITS EN L’ESCOLARITZACIÓ DE LES
PERSONES AMB DISCAPACITAT DES DELS INICIS FINA
L’ACTUALITAT” i “COMUNITATS D’APRENENTATGE”
.

DISSABTE 8, CICLE DE CONFERÈNCIES

16:00 h a 18:00 h- Dr. Antonio Pérez Aytés. Investigador emèrit
dismorfologia y genètica reproductiva. Equip de Investigació en
Neonatologia. . Institut de Investigació Sanitaria Hospital La Fe de
València.
PONÈNCIA: “LOS SÍNDROMES DISMÓRFICOS: DIAGNÓSTICO,
TRATAMIENTO Y ASESORAMIENTO FAMILIAR”.

CICLE DE CINEMA

DIVENDRES, 7 AUDITORI MUNICIPAL (AMIC)

SESSIÓ I. 18h a 22h: INAUGURACIÓ OFICIAL FESTIVAL PEL·LÍCULA
INAUGURAL
18:00 h: CON NOMBRE PROPIO (España) 91´.
21:00h:
INAUGURACIÓ DEL FESTIVAL: – Còctel de Benvinguda i Piscolabis.
Inclou el curt d’animació, guanyador del premi Goya
CAZATALENTOS, que serà presentada pel seu director José Herrera.

DISSABTE, 8

10:30 h a 22:00 h

SESSIÓ I. CURTMETRATGES
10:30h: RECORDIS (Espanya) 18´
10:50h: BLIND (Mèxic) 29´
11:20h: BLIND HORIZON (Espanya) 30´


SESSIÓ II. CURTMETRATGES (INFANTILS)
12:00 h: UNDONE (Sudàfrica) 4´
12:05 h: ALAS DE PIEDRA (Argentina) 6´
12:11 h: THE CLOCKS (Sri Lanka) 4´
12:15 h: EL ÁNGEL EN EL RELOJ (Mèxic) 90´


SESSIÓ III. LLARGMETRATGE
18:15h: CHECHERECHE. IDENTIDAD DES/CONOCIDA (Argentina) 75´


SESSIÓ IV. CURTMETRATGES
19:45 h: À LA MAISON (França) 5´
19:50 h: THE TRIP (Corea del Sud) 21´
20:12 h: TE QUIERO, PAPÁ (Espanya) 4´
20:16 h: LUZ DEL OCASO (Colòmbia) 7´
20:25 h: ALASKA (Espanya) 27´
20:55 h: O CANTO DAS PEDRAS (Brasil) 25
´

DIUMENGE, 9

SESSIÓ V. CURTMETRATGES
10:30h: VEO VEO (Espanya) 10´
10:40h: TÚ (Espanya) 12´
10:53h: LILY’S HAIR (Brasil) 15´
11:10h: IRONSIDE ROBA EL REINA SOFIA (Espanya) 5´
11:20h: SOFIA (Espanya) 3´
11:24h: MIEDOS (Espanya) 8´
11:32h: BLIND SPOT (Bèlgica) 3´
11:35h: SCRATCH (Espanya) 20´


SESSIÓ VI. LLARGMETRATGE
12:00h: MÁS ALLÁ DEL RETO DE EVA (Espanya) 81´
SESIÓN VII. CURTMETRATGES
16:30h: VÍCTOR URIS. ELS CAMINS DEL BLUES (Espanya) 20´
16:50h: VICTORIA (Espanya) 8´
17:00h: BOCA DE FOGO (Brasil) 9´
17:10h: EL ECO DEL SILENCIO (Colòmbia) 16´
17:25h: FAIT MAIN (Espanya) 26´


SESIÓN VIII. CURTMETRATGES
18:15h: UNA HISTORIA DE SUPERACIÓN (Espanya) 7’
18:25h: A DEAF SCHOOL FOR PERÚ (Perú) 28’
18:55h: LUIS LUIS (Espanya) 11’
19:06h: 24H (Canadà) 10’
19:16h: TACONES (Polònia) 12’
19:28h: UNCOLOURED GIRL (Espanya) 16’
19:44h: LA OTRA MIRADA (Argentina) 8’


CERIMONIA DE CLOENDA I ENTREGA DE PREMIS
20:45h: CERIMÒNIA DE CLOENDA ENTREGA DE PREMIS
EN FINALITZAR: Vin d’ Honor i Piscolabis